Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

Krkonoše jako na dlani...
Dopřejte si tu nejlepší péči a nechte se rozmazlovat!

O hotelu

Hotel Jelínek je rodinný horský hotel nacházející se v centru Špindlerova Mlýna v samotném srdci Krkonoš. Náš hotel disponuje 18ti útulnými pokoji, které jsou vybaveny stylový rustikálním nábytkem, dále zde naleznete vlastní sociální zařízení, satelitní televizi, minibar, trezor, vysoušeč vlasů. Naše pokoje a všechny vnitřní prostory jsou nekuřácké. Na všech pokojích je možné bezplatné připojení na WiFi. K dispozici je výtah a každé ráno je pro hosty připravena snídaně s bohatou nabídkou v čase od 8:00 do 10:00 hodin. V hotelu je rovněž celoročně otevřen samostatný noční bar. V zimním období hosté mohou využívat lyžárnu s vysoušečem bot a uzamykatelnými skříňkami. V letním období je k dispozici také prostor pro bezpečné uschování kol, včetně možnosti zapojení nabíječek. 
 
Rádi pro Vás zajistíme půjčení lyží, snowboardů, skialpových setů, fatbiků a potřebného vybaví jakož i kol a elektrokol v naší partnerské půjčovně. Rádi také pomůžeme s naplánováním výletů, poradíme nejvhodnější trasy dle Vašich požadavků a upozorníme na zajímavá místa v okolí. Můžeme pro Vás také zajistit zkušené průvodce, či instruktory. 
 
V hotelu je dále k dispozici kulečníkový stůl, dětský koutek bezplatné parkování s možností nabíjení elektroaut. Pro Vaše pohodlí a relaxaci je hotel vybaven klasickou finskou saunou, infrasaunou a vířivkou s odpočívárnou. Využít můžete rovněž bohatou nabídku masáží. 
 
V hotelu se nachází také restaurace Trautenberk, kde naši kuchaři připravují pokrmy z kvalitních surovin dodávaných od prověřených dodavatelů a farmářů. Pochutnat si můžete na klasické české kuchyni s důrazem na lokální produkty ale i na vybraných specialitách mezinárodní kuchyně. Restaurace Trautenberk disponuje kapacitou až 100 sedících hostů. Horskou atmosféru si můžete vychutnat na naší terase s malebným výhledem na řeku Labe a centrum Špindlerova Mlýna. Restaurace je otevřená denně od 11:00 do 22:00 hodin.
 
 
HISTORIE HOTELU
 
Hotel Jelínek se pyšní mnohaletou a bohatou historií a jeho založení se datuje od roku 1929. Byl založen jako moderní hotel s třiceti lůžky, s komfortem teplé i studené tekoucí vody, restaurací a venkovním posezením. Hotel tehdy dostal své jméno po svém zakladateli, panu Otakaru Nechanickém a byl to jeden z mála bezpečných přístavů české menšiny v tehdy neklidném německém pohraničí. 
 
Podnik byl velmi prosperující. Bohužel se však brzo stal trnem v oku německým konkurentům a tak nakonec došlo k tomu, že pod jejich nátlakem vypověděli němečtí dodavatelé smlouvy. Rodina Nechanických nebyla nadále schopna splácet úvěr, který si na stavbu a zařízení hotelu vzala. Naštěstí, díky pomoci českých hostů, kteří měli kontakt na občanské záložny v Jičíně a Jilemnici, bylo nebezpečí zažehnáno. Postupem času zde pan Nechanický otevřel českou jednotřídku, poskytoval ubytování prvnímu českému učiteli panu Kulkovi a dále pomáhal posilovat a budovat českou identitu.
 
Po roce 1938 však musela rodina Nechanických svůj domov opustit, hotel byl zabaven podle zákona na ochranu hranic Velkoněmecké říše. Po roce 1945 byl hotel Nechanickým vrácen zpět. Vrátili se do Špindlerova Mlýna, ale snahy o obnovení úspěšného provozu skončily rokem 1948, hotel byl znárodněn a pan Nechanický brzy na to zemřel. Po únoru 1948 nesl hotel jméno Hvězda, od 1. 12. 1989 se na čas vrátil ke jménu hotel Nechanický. Hotel se nakonec i přes všechny překážky podařilo zachovat. Nynější majitel, pan Jelínek, neustále a neúnavně pracuje na zvelebování tohoto malebného hotelu. Aby se zde hosté cítili co nejlépe a rádi se k nám vraceli. 
 
Přijeďte a utvářejte s námi jeho historii. 
OBCHODNÍ PARTNEŘI

HOTEL JELÍNEK ****
Bedřichov 43, 543 51 Špindlerův Mlýn
info@jelinek-spindl.cz
rezervace: recepce@jelinek-spindl.cz
+420 702 113 533

Restaurace Trautenberk
+420 724 247 115
restaurace@jelinek-spindl.cz
Provozovatel:
Hotel Jelínek s.r.o., Světova 523/1, Praha 8 - Libeň, 180 00
IČO: 142 63 092, DIČ: CZ14263092
Copyright ©2022 Hotel Jelínek s.r.o.
, tvorba webu: InGenius